Polycarbonate

Poliwęglan (w optyce nazywany również Polycarbonatem) to jeden z najczęściej stosowanych, obok Trivexa, materiałów optycznych, polecany do delikatnych opraw wierconych typu patent czy półotwartych „żyłkowych”.

Poliwęglan to tworzywo sztuczne, charakteryzujące się niezwykłą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Znalazł zastosowanie w warstwach uodparniających szklane szyby, chroniąc przed stłuczeniami. Czysty poliwęglan wykorzystywany jest w hełmach astronautów, szybach samolotów jak i u kierowców Formuły 1.

Wytrzymałość

Poliwęglan jest 12 razy bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne od tradycyjnego CR39.

Zalecany przede wszystkim dzieciom i osobom, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia, uprawiających sporty i pracujących w trudnych warunkach. Soczewki z poliwęglanu z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. freeslots.com.ua

Ze względu na wysoki indeks 1.59 współczynnik załamania światła w poliwęglanie jest wyższy niż  w tradycyjnych soczewkach CR39 w indeksie 1.50, co sprawia, że jest od nich o 20% cieńszy. Dodatkowo chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.


STAYCLEAN EXTREME UV

Ochrona oczu przed promieniowaniem UV


TRIVEX

Wyjatkowa trwałość w subtelnej formie


STAYCLEAN EXTREME

Podziwiaj życie bez zarysowań