Drivewear™

Soczewki dla kierowców
DRIVEWEAR jest pierwszą na świecie soczewką fotochromową, zaciemniającą się za szybą samochodu.

Dzięki unikalnej technologii firmy Transitions Optical niemożliwe stało się możliwym. Firma ta – światowy lider w produkcji soczewek o zmiennym zabarwieniu stworzyła specjalnie dla firmy Younger Optics innowacyjny fotochrom, którego molekuły uaktywniają się pod wpływem światła widzialnego.

DRIVEWEAR

Soczewka powstała z połączenia technologii dwóch amerykańskich firm: NuPolar – firmy Younger Optics i Transitions Optical Technology.

Pod wpływem światła widzialnego soczewka ta zmienia swój kolor na brązowy, absorbcja światła zwiększa się aż do 78%. Przy słonecznej pogodzie uaktywnione molekuły fotochromu obniżają intensywność światła docierającego do oczu kierowcy. Uzyskany efekt  wspomagany jest dodatkowo przez warstwę polaryzacyjną, która podnosi jakość i komfort widzenia podczas jazdy samochodem.

Do jazdy samochodem

W naszym zmotoryzowanym świecie prawie miliard ludzi na co dzień prowadzi samochód, a liczba ta wciąż wzrasta. Mnóstwo wypadków samochodowych spowodowanych jest kiepską widocznością na drodze. Światowi producenci z branży optycznej mając na uwadze ten problem, a zarazem dostrzegając ogromne zapotrzebowanie ze strony konsumentów, stworzyli unikatową soczewkę okularową DRIVEWEAR zapewniającą idealny komfort jazdy w zmiennych warunkach pogodowych. all-free-films.com/moneyslot/

Soczewka DRIVEWEAR zarówno w stanie spoczynku, jak i w stanie aktywnym w 100% blokuje szkodliwe promieniowanie UV zapewniając maksymalną ochronę dla oczu kierowcy zarówno wewnątrz, jak i poza pojazdem. Stopień zabarwienia soczewki DRIVEWEAR jest uzależniony od intensywności natężenia promieniowania słonecznego i światła widzialnego. Producent ze względu na duży stopień zabarwienia wstępnego nie zaleca stosowania jej do jazdy nocą.

 DRIVEWEAR zapewnia dodatkową, błyskawiczną ochronę oczu, również po opuszczeniu pojazdu.

W zależności od warunków atmosferycznych absorpcja światła może zwiększyć  się nawet do 88%. Pod wpływem fotochromu działającego na promieniowanie UV soczewka zabarwia się na kolor rudo-brązowy. Maksymalny stopień przyciemnienia porównywalny jest z okularami przeciwsłonecznymi.